Kunst, cultuur en erfgoed
De Egmonden kennen een lange en interessante geschiedenis. Een geschiedenis waarbij de samenwerking tussen de drie kernen – Egmond-Binnen, Egmond aan Zee en Egmond aan den Hoef – kenmerkend zijn geweest. Bovendien had iedere kern zijn eigen functie: het historische bestuurlijke centrum, het vissersdorp en het religieuze centrum.
Kijk je ogen uit...


Expositie Huys Egmond - Einde van het Slot
Ooit was het Slot op den Hoef een machtig kasteel, maar na de verwoesting bleven alleen delen van muren en torens overeind staan. Eeuwenlang trokken deze overblijfselen de aandacht van kunstenaars, die het verval vastlegden in tekeningen en schilderijen. In de indrukwekkende expositie Einde van het Slot zie je hoe het kasteel langzaam veranderde in een ruïne. Een ruime selectie prenten laat stap voor stap zien hoe het slot zijn glorie verloor, maar tegelijkertijd zijn mystiek behield. Een fascinerende blik op het verleden door de ogen van kunstenaars.
- 13-07-2025
- 13:00 - 16:00
- Huys Egmont


Expositie Museum van Egmond - Heimwee naar Egmond
Egmond, een plek die al eeuwenlang kunstenaars betovert. De afwisseling van zee, duinen en polders trok meesters als Jacob van Ruisdael en Meindert Hobbema. Later, rond 1900, ontdekten ook Amerikaanse schilders Gari Melchers en George Hitchcock het charmante vissersdorp. Zij vereeuwigden het leven, de natuur en lokale tradities in sprankelende kleuren.
- 13-07-2025
- 14:00 - 17:00
- Museum van Egmond


Zomertentoonstelling
Galerie de Kapberg toont deze zomer een veelzijdige tentoonstelling met schilderijen, tekeningen en keramiek van Harry Agema, Hans van Marwijk en Cor Spil.
- 13-07-2025
- 13:00 - 17:00
- Galerie de Kapberg