Kunst, cultuur en erfgoed
De Egmonden kennen een lange en interessante geschiedenis. Een geschiedenis waarbij de samenwerking tussen de drie kernen – Egmond-Binnen, Egmond aan Zee en Egmond aan den Hoef – kenmerkend zijn geweest. Bovendien had iedere kern zijn eigen functie: het historische bestuurlijke centrum, het vissersdorp en het religieuze centrum.
Kijk je ogen uit...
Van Akker tot Abdij
Wat gebeurt er als je steeds hetzelfde pad loopt — niet één keer, maar veertig keer? In Van Akker tot Abdij onderzoekt beeldend kunstenaar Anke Purmer hoe herhaling de blik verandert. Het project ontstond uit een persoonlijk besluit: in het jaar dat zij veertig was geworden, liep zij veertig keer dezelfde route, verspreid over één volledig levensjaar.
- Van 4 feb. 2026 tot 31 mei 2026
- Huys Egmont
Egmonderstentoonstelling
Van 16 januari t/m 15 februari 2026 toont Galerie De Kapberg de tweejaarlijkse Egmonderstentoonstelling met werk van 42 lokale kunstenaars.
- Van 6 feb. 2026 tot 15 feb. 2026
- Galerie de Kapberg
- Gratis toegang
Bunkermuseum
Bunkermuseum Jansje Schong in de duinen van Egmond aan Zee belicht de Atlantikwall en het oorlogsverhaal met originele vondsten en films.
- 30 mei 2026
- Bunkermuseum